KURS WSPINACZKI PO DROGACH UBEZPIECZONYCH

TERMINY 2024:

maj: 9-12

DLA KOGO:

Kurs skierowany jest do osób, które chciałyby zacząć swoją przygodę ze wspinaniem. Na szkoleniu przez 4 dni będziemy cały czas operowali linami i jak najwięcej poruszali się w skale. Nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia, choć kilka wizyt na sztucznej ściance wspinaczkowej zdecydowanie przeszkadzać nie będzie. Zajęcia będą trwały po około 8 godzin dziennie.

PLAN jest przygotowany w uproszczeniu z uwagi na to, że dużym elementem zmiennym są warunki pogodowe i to w oparciu o prognozy pogody będziemy decydować gdzie, co i jak działamy.

1 DZIEŃ:

– zapoznanie się ze sprzętem do asekuracji (lina, uprząż, ekspresy, karabinki, przyrządy asekuracyjno-zjazdowe i taśmy)

– zasady asekuracji „na wędkę” oraz podstawy fizyki ruchu wspinaczkowego

– ćwiczenie poznanych elementów

2 DZIEŃ:

– utrwalenie informacji z dnia poprzedniego

– poprawne wykonywanie wpinek na prowadzeniu (z dolną asekuracją)

– przewiązywanie przez stanowisko

– historia wspinania, skale wspinaczkowe oraz zasady savoir vivre w środowisku wspinaczkowym

3 DZIEŃ:

– wspinanie z dolną asekuracją, sytuacje awaryjne oraz wprowadzenie do wspinaczki wielowyciągowej

4 DZIEŃ:

– wspinanie wielowyciągowe, technika bezpiecznego zjazdu z przesiadką.

KONIECZNA ODZIEŻ I AKCESORIA:

• buty wspinaczkowe
  • worek z magnezją
  • kurtka membranowa (przeciwdeszczowa)
  • cieplejsza kurtka (np. primaloft lub puchowa)
  • wygodne buty podejściowe
  • wygodne spodnie (nieograniczające ruchu)
  • wygodna odzież (bluzy koszulki)
  • czapka
  • czapka z daszkiem
  • plecak (ok. 30-40l)
  • kask (jeżeli posiadasz własny)
  • okulary przeciwsłoneczne
  • przybory do szycia
  • sprawna czołówka
  • coś do jedzenia i picia
  • apteczka osobista ( w tym leki indywidualne)
  • sprawny telefon

* Jeżeli posiadacie jakikolwiek sprzęt wspinaczkowy ( atestowany), to weźcie go ze sobą.

W CENIE SZKOLENIA:

• opieka instruktora
  • atestowany sprzęt wspinaczkowy
  • kilkadziesiąt godzin zajęć terenowych
  • warsztaty z węzłów
  • ubezpieczenie NNW na kwotę 20 000 zł

CENA NIE OBEJMUJE:

• kosztów noclegów, dojazdów oraz wyżywienia.

*Zakwaterowanie najlepiej jest sobie zorganizować w okolicy Doliny Będkowskiej. Świetnym rozwiązaniem może być „Brandysówka” zlokalizowana w sercu Doliny Będkowskiej. Jest tam dostępne pole namiotowe, ewentualnie zakwaterowanie w pokojach i bardzo smaczne jedzenie.

*Osobom, które uczestniczyły w naszych pozostałych kursach udzielamy rabatu 100 zł/osobę/kurs.

*Po kursie otrzymujecie zaświadczenie o ukończeniu kursu wspinaczki po drogach ubezpieczonych. Co robić ze swoją ścieżką wspinaczkową w przyszłości – omówimy na kursie.

* Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia (a mają ukończonych 16 lat), muszą przedstawić zgodę rodzica/opiekuna prawnego.

ZAPRASZAMY do rezerwacji miejsc 😊

dane kontaktowe